Aktuality září – říjen 2023

1) Malování společných prostor

V souvislosti s provedenou generální opravou elektra jsme se rozhodli pro vymalování společných prostor. Malování bude probíhat postupně podle průběhu prováděné generální opravy elektra. S ohledem na financování z prostředků dlouhodobých záloh bude ve společných prostorách jen vymalováno, nepočítá se s opravou dlažby a zábradlí na schodišti, to budeme realizovat později, až na to budeme mít volné finanční prostředky.

Malování bude zahájeno 4. 9. 2023 ve vchodě 1767, kde je již elektro hotovo. Malování daného vchodu bude probíhat cca 3 – 4 týdny.  V říjnu předpokládáme, že by proběhlo vymalování vchodu č. p. 1768, kde je rovněž  elektro již hotové.

Malování vchodů č. p. 1769 – 1771 bude realizováno po dokončení elektra v těchto vchodem, tzn., bude probíhat od ledna 2024 do cca března 2024.

2) Další opravy a revize do konce roku 2023

Do konce roku 2023 nás čeká ještě několik revizí, které je potřeba zvládnout. Předem se omlouváme, ale není možné vše naplánovat tak, aby akce byly realizovány v jeden den.

a) Revize plynu

proběhne od 16-18:00 hod. ve dnech 5. 9. -7. 9 a 12. 9. – 13. 9. – rozpis, kdy bude v jednotlivých vchodech revize probíhat je vyvěšen ve vchodech a současně Vám byl zaslán mailem. Pokuste se prosím v daný termín být k dispozici. Pokud byste byli na dovolené, domluvte se prosím s p. Šídou na náhradním termínu. Vše je však potřeba zrealizovat do konce září 2023.

b) Výměna vodoměru na studenou vodu

v letošním roce nám končí platnost vodoměrů na studenou vodu (platnost 5 let), proto je potřeba provést výměnu vodoměru včetně rádiového modulu (dálkový odečet). Výměna bude probíhat v bytech dne 12. 10. 2023. Přesný čas výměny Vám bude sdělen do poloviny září 2023. V případě, že někdo z Vás nebude v daný den k dispozici, dejte nám prosím s předstihem vědět na mail BD.

c) Servis oken –

jako každý rok plánujeme servis plastových oken. Předběžně bude probíhat v druhé polovině října. Dle zkušeností z loňska je domluven větší časový prostor pro kontrolu v jednotlivých bytech: Přesný rozpis realizace po patrech bude znám v průběhu září. Pokusíme se poslat do poloviny září.

3) byt č. 24 (3+1) ve 12 NP v č. p. 1769 – pronájem

Byt č. 24 v 12 NP v č. p. 1769 je kompletně zrekonstruovaný včetně výměny oken v pokojích do ulice, výměny kuchyňské linky a rekonstrukce jádra s výměnou veškeré sanity /umyvadlo, vana, záchod/.  S ohledem na dokončení rekonstrukce jsme se rozhodli přednostně nabídnout k pronájmu daný byt, Vám členům družstva, resp. Vašim blízkým. Následně bychom pak řešili pronájem prostřednictvím realitní kanceláře.

Podmínky pronájmu:

a) nájemce bude osoba blízká se členem družstva

b) nájemní smlouva uzavřena s 3 měsíční výpovědní lhůtou, aktuálně na 1 rok s možností automatického prodloužení.

b) nájemce bude využívat byt pro vlastní bydlení, bude zakázáno další pronájem

c) nájemce na sebe převede elektřinu a plyn

d) nájemce na počátku složí kauci ve výši 3 nájmů – peněžní jistota

e) nájemné bude hrazeno měsíčně, min. výše měsíčního nájemného bude činit 20 000 Kč s možností navýšení prostřednictvím inflační doložky

Finální výběr nájemce – finální nájemce bude vybrán pomocí obálkové metody.

Pokud máte někdo zájem si byt prohlédnout (jen vážní zájemci!), napište na mail družstva, následně bychom domluvili termíny prohlídky.

Vaše představenstvo