Měsíc: Srpen 2023

Aktuality září – říjen 2023

1) Malování společných prostor

V souvislosti s provedenou generální opravou elektra jsme se rozhodli pro vymalování společných prostor. Malování bude probíhat postupně podle průběhu prováděné generální opravy elektra. S ohledem na financování z prostředků dlouhodobých záloh bude ve společných prostorách jen vymalováno, nepočítá se s opravou dlažby a zábradlí na schodišti, to budeme realizovat později, až na to budeme mít volné finanční prostředky.

Malování bude zahájeno 4. 9. 2023 ve vchodě 1767, kde je již elektro hotovo. Malování daného vchodu bude probíhat cca 3 – 4 týdny.  V říjnu předpokládáme, že by proběhlo vymalování vchodu č. p. 1768, kde je rovněž  elektro již hotové.

Malování vchodů č. p. 1769 – 1771 bude realizováno po dokončení elektra v těchto vchodem, tzn., bude probíhat od ledna 2024 do cca března 2024.

2) Další opravy a revize do konce roku 2023

Do konce roku 2023 nás čeká ještě několik revizí, které je potřeba zvládnout. Předem se omlouváme, ale není možné vše naplánovat tak, aby akce byly realizovány v jeden den.

a) Revize plynu

proběhne od 16-18:00 hod. ve dnech 5. 9. -7. 9 a 12. 9. – 13. 9. – rozpis, kdy bude v jednotlivých vchodech revize probíhat je vyvěšen ve vchodech a současně Vám byl zaslán mailem. Pokuste se prosím v daný termín být k dispozici. Pokud byste byli na dovolené, domluvte se prosím s p. Šídou na náhradním termínu. Vše je však potřeba zrealizovat do konce září 2023.

b) Výměna vodoměru na studenou vodu

v letošním roce nám končí platnost vodoměrů na studenou vodu (platnost 5 let), proto je potřeba provést výměnu vodoměru včetně rádiového modulu (dálkový odečet). Výměna bude probíhat v bytech dne 12. 10. 2023. Přesný čas výměny Vám bude sdělen do poloviny září 2023. V případě, že někdo z Vás nebude v daný den k dispozici, dejte nám prosím s předstihem vědět na mail BD.

c) Servis oken –

jako každý rok plánujeme servis plastových oken. Předběžně bude probíhat v druhé polovině října. Dle zkušeností z loňska je domluven větší časový prostor pro kontrolu v jednotlivých bytech: Přesný rozpis realizace po patrech bude znám v průběhu září. Pokusíme se poslat do poloviny září.

3) byt č. 24 (3+1) ve 12 NP v č. p. 1769 – pronájem

Byt č. 24 v 12 NP v č. p. 1769 je kompletně zrekonstruovaný včetně výměny oken v pokojích do ulice, výměny kuchyňské linky a rekonstrukce jádra s výměnou veškeré sanity /umyvadlo, vana, záchod/.  S ohledem na dokončení rekonstrukce jsme se rozhodli přednostně nabídnout k pronájmu daný byt, Vám členům družstva, resp. Vašim blízkým. Následně bychom pak řešili pronájem prostřednictvím realitní kanceláře.

Podmínky pronájmu:

a) nájemce bude osoba blízká se členem družstva

b) nájemní smlouva uzavřena s 3 měsíční výpovědní lhůtou, aktuálně na 1 rok s možností automatického prodloužení.

b) nájemce bude využívat byt pro vlastní bydlení, bude zakázáno další pronájem

c) nájemce na sebe převede elektřinu a plyn

d) nájemce na počátku složí kauci ve výši 3 nájmů – peněžní jistota

e) nájemné bude hrazeno měsíčně, min. výše měsíčního nájemného bude činit 20 000 Kč s možností navýšení prostřednictvím inflační doložky

Finální výběr nájemce – finální nájemce bude vybrán pomocí obálkové metody.

Pokud máte někdo zájem si byt prohlédnout (jen vážní zájemci!), napište na mail družstva, následně bychom domluvili termíny prohlídky.

Vaše představenstvo

Posted by admin in Nezařazené

Revize plynu září 2023

Revize plynu v bytech a společných prostorách

Vážení členové družstva,

chtěli bychom Vás informovat, že jako každý rok je nutné i letos udělat revizi plynu v bytech i společných prostorách.

Z těchto důvodů bychom  Vás chtěli požádat o zpřístupnění bytů ve stanoveném čase: od 16:00 do 18:00 hod.

Vchod Den revize plynu
1767 12.9.2023
1768 13.9.2023
1769 5.9.2023
1770 6.9.2023
1771 7.9.2023

Zpřístupnění se týká:

a) všech bytů, jimiž prochází ve stoupačce plynové potrubí/ žluté/

b) bytů v 5 NP a 9 NP pravé a levé straně domů /malé byty s lodžií/, kde není plyn zaveden

c) všech bytů 3+1, i ty, kde není osazen plynoměr /potrubí je zazátkováno/ a bytem pouze prochází potrubí.

Vaše představenstvo

Posted by admin in Revize

Výměna dlažby před vchody srpen – září

Výměna dlažby před vchody do bytových domů

Od 9. 8. do 30. 9. 2023 bude probíhat výměna dlažby před vchody do bytových domů, a to jak z ulice, tak z rondelu. Důvodem výměny je skutečnost, že současná dlažba  není protiskluzná a nevyhovuje tak klimatickým podmínkám. Dlažba bude vyměněna za dlažbu protiskluznou, abychom se v zimním období, kdy je sníh a námraza, nemuseli obávat uklouznutí, jak tomu bylo doposud.

Předem se omlouváme za případné komplikace, které Vám s tím na krátkou dobu způsobíme.

Vaše představenstvo

Posted by admin in Opravy

Generální oprava elektro srpen

Generální oprava elektro – aktuální informace –  01.08.2023

a) Oprava elektroinstalace ve vchodech č. p. 1767 – 1768 je dokončena vyjma zakrytí hlavního rozvaděče a dalších rozvaděčů na internet, STA v přízemí obou vchodů. Toto zakrytí bude dokončeno v průběhu září, aktuálně je deska pro zakrytí ve výrobě.

b) V průběhu srpna  bude probíhat oprava elektroinstalace ve sklepech a pronajatých prostorách  v č. p. 1769 – 1771.  S ohledem na tuto skutečnost budou tyto prostory zpřístupněny zaměstnancům firmy Elbrain. Kontakt na zástupce firmy Elbrain, v případě dotazů – p. Vrtiška – 777 292 399. Pokud v pronajatých prostorách jsou nějaké drahé věci, doporučujeme je na dobu opravu elektroinstalace přemístit.

c) Od září bude zahájena oprava elektroinstalace ve vchodě č. p. 1769 – aktuální informace Vám budou včas zaslány.

Posted by admin in Opravy